Gostovanje književnice Barbare Hanuš u Društvu Sava

Poštovani,

Pozivamo vas na gostovanje književnice Barbare Hanuš u Društvu Sava u četvrtak 23.3.2023. godine sa početkom u 18h, na Terazijama 3.

Mr Barbara Hanuš, rođena 1960. godine u Ljubljani, svoj stvaralački put započela je pisanjem poezije. Nastavila je pak pišući za djecu, a nakon prve knjige Mali morski jež i mala morska djevojčica (1998) uslijedio je veći broj slikovnica – među njima su višejezičke slikovnice iz zbirke O Jakobu i maci Mici (2009, 2010. i 2011) i Markova kaciga (2020).  Njena knjiga Rođendan uvrštena je u evropsku zbirku slikovnica. Nove knjige za djecu su Flaster za snagu i hrabrost (2021) te Luka lovi, Marko žmiri (2022). Pored navedenog, autorka je čitanki, radnih svesaka i poučnih knjiga za mlade čitaoce, a napisala je i knjigu u kojoj je predstavila ljepote Slovenije Križkraž – Sloveniju upoznaš (2019) koja je prevedena na engleski jezik. Svojim knjigama kratkih priča Uz kafu (2021) i Od sedam do devedeset i sedam (2022) obraća se odraslima. Devet godina je držala nastavu slovenačkog jezika u Bosni i Hercegovini. U Banjaluci je sarađivala sa Društvom Slovenaca „Triglav”, a zajedno su realizovali brojne čitalačke projekte.

Mag. Barbara Hanuš, rojena 1960 v Ljubljani, je svojo ustvarjalno pot začela s pisanjem poezije. Nadaljevala je s pisanjem za otroke, prvi knjigi Mali morski ježek in mala morska deklica (1998) je sledilo več slikanic, med njimi so tudi večjezične slikanice iz zbirke O Jakobu in muci Mici (2009, 2010, 2011) in Markova čelada (2020). Knjiga Rojstni dan je bila izbrana v evropsko zbirko slikanic. Novi knjigi za otroke sta Obliž za moč in pogum (2021) ter Luka lovi, Marko miži (2022). Je avtorica beril, delovnih zvezkov in poučnih knjig za mlade bralce, napisala je tudi knjigo, v kateri predstavlja lepote Slovenije Križkraž – Slovenijo spoznaš (2019), ki je prevedena v angleščino. S knjigama kratkih zgodb Kavni krog (2021) in Od sedem do sedemindevetdeset (2022) nagovarja odrasle. Devet let je poučevala slovenščino v Bosni in Hercegovini. V Banjaluki je sodelovala z Društvom Slovencev Triglav in skupaj so izvedli številne bralne projekte.