PUTOPISNO PREDAVANJE - JAPAN, 13.12.2023. GODINE U 18H

Poštovani,

Pozivamo vas na Putopisno predavanje JAPAN Ivane Dukčević, članice Društva Sava, koje će se održati u sredu 13. decembra 2023. godine sa početkom u 18h u prostorijama Društva Sava.

Ivana Dukčević je rođena u Beogradu, i po struci je magistar primenjenih umetnosti. Profesor je predmeta Umetnost i dizajn (Art & Design), u dve britanske, srednje internacionalne škole u Beogradu, po programu Univerziteta Kembridž. Od malena putuje, i fotografiše. Autor je 14 publikovanih knjiga o putovanjima, koje se mogu pronaći u svim bolje snabdevenim knjižarama Srbije. Dve poslednje knjige “Umetnost putovanja 1 i 2”, u izdanju Samizdat B92 i MediaSfera, priče su s njenih putovanja. Autor je internet stranice https://umetnostputovanja.rs/ , i društvenih mreža istog naziva. Njene putopise i fotografije objavljuju National Geographic (Srbija), Politika (Politikin magazin), Javni servis (Verana Matića), i mnogi drugi online i lifestyle magazini. Autor je dela emisije “Sve boje života” na TV RTS 2, gde predstavlja svoja putovanja. Ostvarila je dugogodišnju saradnju sa velikim brojem ambasada u Srbiji i njihovim kulturnim predstavništvima, pri ministarstvima kulture i turizma. Predavanja o različitim destinacijama, praćene njenim fotografijama, do sada je održala u Kulturnom centru REX i Turskom kulturnom centru Yunus Emre u Beogradu, u kulturnim centrima Čačka i Smedereva, i na Sajmu turizma u Beogradu.