IZLET ZA ČLANOVE DRUŠTVA SAVA

JEDNODNEVNI IZLET NA FRUŠKU GORU, dana subota 28.oktobar 2023.

Fruška gora poznata je po svojim svetinjama manastirima - Srpska Sveta Gora, kao i raznovrsnoj prirodi- šume, livade, jezera. Izlet nije naporan, pešaćenje prema mogućnostima.

Pošli bi kao i uvek oko 8:00 autobusom do Fruške Gore. Posetili bi dva srednjovekovna manastira i upoznali se sa njihovim kulturnim značajem. Popeli se do Vrdničke kule. Boravili bismo na grebenu Fruške Gore – malo šetali- pešačili i uživali u prirodi. Posmatrali pejzaž sa vidikovca.

Tokom našeg boravka na Fruškoj Gori pridružili bi se naši domačini iz DS “Kredarica” i zajedno proveli vreme u druženju.

Postoji mogućnost organizovanog ručka koji se plaća. ( što zavisi od našeg interesovanja)

Po podne posetićemo istorijske znamenitosti Sremskih Karlovaca. Planirana je poseta nekom od vinskoh podruma uz degustaciju vina. Od grožđa sa padina Fruške Gore proizvode se vrhunska vina.

21:00h – Očekivano vreme dolaska u Beograd, na mesto odakle smo pošli.

Participacija u troškovima iznosi 500.00 din po učesniku (razliku do pune cene pokriva DS “Sava”).

Prijave za izlet u DS “ SAVA” lično, dolaskom u prostorije Društva Sava, u sredu 4.10. od 18-20h i u sredu 11.10. od 18-20h.

Organizator Saša Verbić predsednik DS “ Sava”

Vodič Detiček Mirko ,član DS “Sava”

Beograd , 3.10.2023.