Vabilo na Svetovne dneve slovenske literature

Lektorat slovenščine s Filološke fakultete Univerze v Beogradu, Center za slovenščino kot drugi in tuji jezik ter Društvo Slovencev Sava vas prijazno vabijo na Svetovne dneve slovenske literature

·  sreda, 30. 11. 2022, ob 19.00: komentirani koncert Slovenske junakinje in junaki v literaturi in ljudskem izročilu (glas in izbor: Ljoba Jenče);

·  četrtek, 1. 12. 2022, ob 18.30: »Kralj Matjaž je imel ptico« - delavnica petja in pripovedovanja z Ljobo Jenče.

Oba dogodka bosta v prostorih Društva Slovencev Sava, Terazije 3/IX, Beograd.

Ljoba Jenče je slovenska pevka, pravljičarka, zbirateljica, voditeljica vokalnih in pripovedovalskih delavnic. Več kot tri desetletja se posveča raziskovanju in zbiranju ljudskega blaga. Ljudske pevce in pripovedovalce zgodb spodbuja, da ohranjajo izročilo, mlade ljudi in pedagoške delavce poučuje o pomenu človeškega glasu za umetnost in tudi za zdravje. Gostovala je širom sveta, od Himalaje do New Yorka, Avstralije in Afrike do Argentine. Ljubi naravno akustiko in naravni glas. Prejela je posebno omembo strokovne komisije evropskega Združenja za kulturno dediščino»Europa Nostra« za izvedbo projekta prenosa izročila na mladi rod Mladi čuvarji izročila (2017) in medaljo predsednika Republike Slovenije za zasluge (2015). Letos je postala častna občanka občine Cerknica. Izdala je več glasbenih zgoščenk, knjig, sodelovala je v filmih ter televizijskih in radijskih oddajah.