DAN SLOVENSKE HRANE IN TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Iz Urada za Slovence v zamejstvu in po svetu so nas ta teden obvestili, da letos praznujemo 10. obletnico Dneva slovenske hrane. Praznuje se vsako leto tretji petek v novembru, praznovanje pa se prične s tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Vabljeni ste, da se v petek 20. novembra pridružite praznovanju in zajtrk pripravite v slovenskem duhu. Tradicionalni slovenski zajtrk običajno zajema kruh, maslo, med, mleko in jabolko. To pa seveda še zdaleč ni edina možnost.

Ob tem prazniku Vas Društvo Slovencev v Beogradu, Društvo Sava vabi, da fotografije, ki jih boste morda naredili ob tem dogodku, pošljete na naslov drustvosava@gmail.com (z naslovom: Dan slovenske hrane za Bilten). Nekatere od najboljših fotografijih bomo objavili v naslednji številki Biltena Društva Sava.

Plakat-Tradicionalni-slovenski-zajtrk-2020-723x1024.jpg