Arhiva novosti
zastave

Bračni par Nuša i Rene Gerden doselio se iz Slovenije ranih pedesetih godina na Dorćol. Stambenu zgradu u ulici Strahinjića Bana projektovao je Rene, za inženjere i arhitekte, udružene u stambenu zadrugu. Petočlana porodica aktivno je sudelovala, kako u ambijentu velegrada, tako i u idili Trebnja, Slovenija, mesta odakle potiče Nušina porodica i gde je upoznala Renea.

Pokojni Rene je ostavio iza sebe više tomova porodične hronologije, ilustovane njegovim crtežima, kolažima, beleškama o svemu šta se u porodici Gerden i oko nje događalo. Nuša je najstarija članica Društva Slovenaca u Beogradu, Društva Sava i osnivač ženskog hora Pojoča družba. I u svojim osamdeset i nekim godinama ne odustaje od aktivizma i prisustva na svim događajima i praznicima u Društvu Sava.

TV realizacija:
Dušan Krivec, snimatelj
Mateja Đukanović, montažer
Dino Dolničar, tonska obrada i dizajn zvuka
Dragomir Zupanc, scenario i režija
Produkcija: Društvo Sava i Platforma
traje: 25 min.
Premijera filma je zakazana za sredu 17.1.17. Društvo Sava u 18 h

Kontakt info

Kontakt adresa:
Terazije 03/09
11000 Beograd
Republika Srbija

Kontakt telefon:
+381 (11) 334.08.75

E-mail adresa:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Internet stranica:
www.drustvosava.org
www.drustvosava.org.rs

Prijavite se na info listu

Trenutno na sajtu

Ko je na mreži: 265 gostiju i nema prijavljenih članova