Spoštovani,

v prilogi vnovič pošiljamo besedilo XVI. nagradnega natečaja za diplomska, magistrska in doktorska dela na temo Slovencev v izseljenstvu in Slovencev v sosednjih državah oz. zamejstvu.

Prilagamo tako pdf kot Word verzijo in tudi sporočilo za javnost, objavljeno konec avgusta.

dsf 2017

Pozivamo Vas da nam se pridružite na festivalu Dani slovenačkog filma, od 22. do 25. novembra 2017. godine u Beogradu.

Od 21. do 25. novembra slovenačke filmove imaće priliku da vidi publika u nekoliko gradova u Srbiji. Sve projekcije su besplatne.

Beograd – 15.11.2017 - Dani slovenačkog filma, koji se ove godine održavaju treći put, simultano će se odvijati u tri grada u Srbiji: Beogradu, Pančevu i Nišu. Posetioci u Beogradu će od srede 22. novembra do subote 25. novembra imati priliku da upoznaju slovenačku kinematografiju, kako u vreme Jugoslavije tako i ovu aktuelnu, koja ostvaruje visoke standarde u drami, filmskoj fotografiji, društvenoj angažovanosti i prenošenju kulturnih specifičnosti svoga podneblja. Program festivala podrazumeva besplatne projekcije kratkih igranih,eksperimentalnih, dokumentarnih i reklamnih, ali i dugometražnih filmova, kao i Izložbe, Tribinu, Okrugli sto i radionicu.